Podsumowanie sparingów "ZIMA 2015"

Okres przygotowawczy do rundy wiosennej co prawda jeszcze się nie zakończył dla naszego zespołu bo stanie się to w następnym tygodniu, po ostatnim treningu, tuż przed pierwszym meczem ligowym z KS Nasutów. Zakończyły się natomiast gry kontrolne tej zimy, a w ostatniej z nich, pokonaliśmy juniorów starszych Lewartu Lubartów 5:3.

A zatem, tej zimy podopieczni Marka Ocha rozegrali 5 gier kontrolnych (6-ta została odwołana). Według jednych dużo, według innych mało, nie będziemy się na ten temat rozdrabniać bo jedno jest pewne, że czasu i możliwości na przetestowanie mieliśmy bardzo dużo i mamy nadzieję, że zespół będzie optymalnie przygotowany na walkę o wyższe miejsce w rozgrywkach lubelskiej A-klasy gr. III. Przejdźmy zatem do podsumowania tych sparingów.

Rozpoczęliśmy od bratobójczej potyczki z Kadetem Lisów, przegrywając w hokejowym stosunku 7-8. Bramki dla naszego zespołu strzelili Tomasiak (2), Kisiel, Kasperek, Dadej oraz zawodnicy testowani - Białek oraz Drozd. Można to było skwitować hasłem „pierwsze koty za płoty”. I tak też się stało bo już 3 dni później zdecydowanie pokonaliśmy Pogoń 07 Perłę Lubartów Rokitno, aż 7:1. Bramki zdobyli Dadej, Kuba Bordzoł, Kisiel, Pawelec, Lipiński oraz wtedy testowani jeszcze, a dziś już nasi zawodnicy Patryk Kaźmierski oraz Jakub Prażmo. Oba spotkania były rozgrywane na sztucznej nawierzchni przy Gimnazjum nr 2 w Lubartowie.

Kolejne sparing i kolejne pewne zwycięstwo, choć nie ustrzegliśmy się błędów w obronie, które spowodowały brak czystego konta. Pokonaliśmy LKS Kamionkę, a gole strzelali: 3x Patryk Kaźmierski oraz Dadej, Lipiński i Prażmo. Kolejnym rywalem LKS Skrobów była dobrze znana drużyna GLKS Michów. Obie drużyny na co dzień występują w lubelskiej A-klasie gr.III. Czwarty sparing i trzecie zwycięstwo. Tym razem podopieczni Marka Ocha zachowali czyste konto, wygrywając 3:0, a gole dla LKS-u strzelili Łukasz Bordzoł, Jakub Prażmo oraz Patryk Kisiel.

Ostatnie mecz towarzyski zakończył się zwycięstwem naszego zespołu. Rywalem byli juniorzy starsi IV ligowego Lewartu Lubartów. Po ciekawym widowisku pokonaliśmy ambitnie walczących chłopaków 5-3. Bramki dla podopiecznych Marka Ocha strzelili Mateusz Kasperek, Łukasz Bordzoł, Patryk Kaźmierski, Łukasz Lipiński oraz Patryk Kisiel. Oby to zwycięstwo było dobrym prognostykiem przed ligą.

Sparingi LKS Skrobów "Zima 2015"

LKS Skrobów Kadet Lisów 7:8 2x Tomasiak, Dadej, Kasperek, Kisiel, Białek, Drozd
LKS Skrobów Pogoń 07 Perła 7:1 J. Bordzoł, Dadej, Kaźmierski, Kisiel, Lipiński, Pawelec, Prażmo
LKS Skrobów LKS Kamionka 6:4 3 x Kaźmierski, Dadej, Lipiński, Prażmo
LKS Skrobów GLKS Michów 3:0 Ł. Bordzoł, Kisiel, Prażmo
LKS Skrobów Lewart Lubartów (js) 5:3 Ł. Bordzoł, Kasperek, Kaźmierski, Kisiel, Lipiński

Podsumowując z rozegranych 5 spotkań, wygraliśmy 4 mecze, tylko raz przegraliśmy i to w dodatku w pierwszym meczu z Kadetem. Zdobyliśmy 28 bramek co można uznać za bardzo dobry prognostyk przed ligą bo w spotkaniach o punkty, na jesień, w 12 kolejkach zdobyliśmy zaledwie 17 goli. Liczba straconych bramek w meczach kontrolnych wyniosła 16.

Strzelcy bramek w sparingach

Patryk Kaźmierski 5
Patryk Kisiel 4
Michał Dadej 3
Łukasz Lipiński 3
Jakub Prażmo 3
Łukasz Bordzoł 2
Mateusz Kasperek 2
Jakub Tomasiak 2
Jakub Bordzoł 1
Łukasz Pawelec 1
Maciej Białek 1
Michał Drozd 1

Najskuteczniejszym strzelcem tej zimy jest Patryk Kaźmierski, który powrócił do naszego zespołu po nieudanym epizodzie w Lewarcie Lubartów. Dość regularnie trafiał też Kisiel co na pewno dobrze wpłynie na postawę tego gracza na wiosnę. Na trzecim miejscu z trzema trafieniami, trzech zawodników - Michał Dadej, Łukasz Lipiński oraz Jakub Prażmo.

Jak widać ostatnie dwa miesiące były bardzo pracowite w wykonaniu naszych piłkarzy, a także całego sztabu szkoleniowego. Mamy nadzieję, że praca włożona w przygotowanie do rundy wiosennej przełoży się wyniki w meczach o stawkę i będziemy mogli przeżywać wiele chwil radości wiosną. Pierwsza okazja już 29 marca o godzinie 15.30 zagramy na wyjeździe z KS Nasutów! Do boju LKS!!!