Kolejna wygrana LKS-u, dwa gole Łukasza Bordzoła.

LKS Skrobów pokonał na wyjeździe Zawisze Garbów 3:1 (1:0) w niedzielnym meczu 20. kolejki lubelskiej A-klasy gr. III. Dwa razy na listę strzelców wpisał się Łukasz Bordzoł, a jedno trafienie zanotował Mateusz Ruciński.

W pierwszej połowie nasz zespół był stroną przeważającą, ale dopiero dwie minuty przed zejściem do szatni, udokumentował swoją przewagę golem. Po dośrodkowaniu Pawła Bronisza z lewej strony boiska do siatki trafił Łukasz Bordzoł, nie dając golkiperowi żadnych szans.

Po zmianie stron zdecydowanie lepiej radzili sobie gospodarze, jednak to nasz zespół zdobył drugą bramkę. Fatalny błąd popełnił w tej sytuacji bramkarz Zawiszy, który wypuścił futbolówkę z rąk. Takiego prezentu Łukasz Bordzoł nie zmarnował i zdobył drugą bramkę w meczu.

Tuż po stracie gola, gospodarze rzucili się do zmasowanego ataku. Mimo ciągłych prób rywali, podopieczni Marka Ocha mądrze i skutecznie odpierali ich wszystkie ataki. W bramce bardzo dobrze spisywał się Szalast, który popisał się kilkoma wyśmienitymi interwencjami, a Zawisza mogła do pewnego momentu mówić o braku szczęścia. Jednak w 84 minucie gospodarzom udało się strzelić bramkę. Indywidualna akcja popisał się Gałązkiewicz, który następnie wyłożył piłkę Bernatowi, a temu nie pozostało już nic innego, jak tylko skierować ją do bramki.

Podopieczni Piotra Białkowskiego walczyli do ostatnich minut, lecz to LKS Skrobów zdobył bramkę. Akcja rezerwowych – Jakuba Prażmy i Mateusza Rucińskiego – zakończyła się bramką tego drugiego, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i następnie umieścił piłkę w siatce.

Marek Och (LKS Skrobów):

Przede wszystkim cieszy pierwsze zwycięstwo na wyjeździe w tym sezonie (nie licząc walkowera z Virem - przyp. red.). Tym bardziej, że Zawisza, moim zdaniem, najlepiej prezentowała się pod względem piłkarskim z wszystkich naszych przeciwników na wiosnę. Zawodnicy jak zwykle zostawili mnóstwo zdrowia na boisku i do tego dołożyli jeszcze umiejętności, skuteczność i dzięki temu wygraliśmy.

Szkoda, ze przez wyjazdy za granicę naszych podstawowych graczy, Pawła Skowrona i Kuby Bordzoła, zostaliśmy osłabieni, ale nie załamujemy się i gramy do końca o jak najwyższe miejsce w tabeli. W Garbowie już pokazaliśmy ze mimo tych strat, jesteśmy w stanie w tej lidze powalczyć z każdą drużyną.

Zawisza Garbów – LKS Skrobów 1:3(0:1)
0:1 Łukasz Bordzoł, 43 min.
0:2 Łukasz Bordzoł, 49 min.
1:2 Mateusz Bernat, 84 min.
1:3 Mateusz Ruciński, 90 min.

Żółte kartki: P.Prażmo, Bernat - Gruszczyk.

Zawisza Garbów: 1. Karol Kasica - 19. Sebastian Kanadys, 2. Piotr Chabros (70' 18. Wojciech Janczyk), 8. Patryk Plecha, 13. Łukasz Marciniak (30' 20. Jakub Adamczyk) - 9. Paweł Durakiewicz, 3. Patryk Prażmo , 14. Piotr Skowronek, 11. Marek Staniak (60' 25. Patryk Madejski) - 17. Sebastian Gałązkiewicz, 15. Paweł Dąbrowski (55' 16. Mateusz Bernat)

LKS Skrobów: 1. Paweł Szalast - 2. Rafał Bobikowski, 4. Paweł Bronisz, 99. Łukasz Gruszczyk, 74. Patryk Choduń - 10. Patryk Kisiel, 3. Marek Litwinek (65' 13. Michał Dadej), 16. Jan Filipek (78' 8. Krzysztof Kosior), 9. Mateusz Kasperek - 7. Patryk Kaźmierski (85' 11. Jakub Prażmo), 5. Łukasz Bordzoł(88' 14. Mateusz Ruciński)