Co słychać u ligowych rywali?

Już za kilka dni rusza runda wiosenna lubelskiej A-klasy gr.III. Drużyny wkraczają więc w ostatni etap przygotowań do rozgrywek - dokonują ruchów na rynku transferowym i rozgrywają sparingi. Sprawdziliśmy razem z Wspólnotą Lubartowską, co się zmieniło w niektórych klubach w czasie przerwy zimowej. Zapraszamy.

Tajfun Ostrów Lubelski

Szczerze mówiąc to nam się trochę posypało w tyłach. Szukamy bramkarza, bo z powodów zawodowych z gry w Tajfunie zrezygnował Marek Grzywaczewski. Z podobnych powodów sprzęt zdał również obrońca - Tomasz Świć. Pierwszego z nich może zastąpić Łukasz Witkowski, wychowanek Górnika Łęczna. Jest chętny i jeżeli uda mu się to pogodzić z pracą najprawdopodobniej dołączy do nas. Poza tym, kadra zespołu już raczej się nie zmieni. Chcemy dalej stawiać na naszych wychowanków - mówi Jacek Oleszczuk, trener Tajfuna Ostrów Lubelski.

DołączylPrzybyli: Witkowski? (Górnik 1979 Łęczna)
OdszedłOdeszli: Grzywaczewski, Świć (sprawy zawodowe)

Sparingi:

LKS Wierzchowska 2-5 (2x Skorupa)
LZS Krężnica Jara 4-2 (Kubera, Fiutka, Czarnecki, Polikowski)
Tur Milejów 2-1 (Czarnecki, Kapitan)
KS Ciecierzyn 3-1 (2x Borówka, Fiutka)
Ludwiniak Ludwin 8-4 (3x Skorupa, 2x Olejniczak, Czarnecki, Świć, Borówka)
Tur Milejów 1-5
__________________________________________________________________________________________________
GKS Abramów

Do GKS-u Abramów, rewelacji rundy jesiennej, dołączyło trzech nowych graczy. Dużym wzmocnieniem może być Paweł Lipski, środkowy pomocnik, występujący ostatnio w Orionie Niedrzwica. Niespodzianką jest także transfer doświadczonego Sebastiana Świątka, który ostatnio był szkoleniowcem Błękitnych Dys. Siłę ofensywną ekipy z Abramowa ma wzmocnić Artur Herning, były zawodnik m.in. Graf-Mariny Zemborzyce i Stali Poniatowa. Z zespołem pożegnał się za to Piotr Zentara.

Przygotowania do rundy wiosennej oceniam tak sobie. Mogłoby być lepiej. Mieliśmy różne problemy, w tym m.in. kontuje, tak jak w przypadku Krzysztofa Sieklickiego. Właściwie w każdym meczu sparingowym musieliśmy grać w innym składzie, no i gdzieś zgubiliśmy się z systematyką treningów. Myśle, że jednak jesteśmy w stanie to nadrobić podczas rozgrywek ligowych. Tragedii na pewno nie ma - mówi trener Dariusz Bodak.

DołączylPrzybyli: Lipski (Orion Niedrzwica), Światek (Błękitni Dys), Artur Herning (Stal Poniatowa)
OdszedłOdeszli: Piotr Zentara

Sparingi:

Orły Kazimierz 1-2 (Staniewicz)
Garbarnia Kurów 2-3 (Panas, Szyszka)
Unia Wilkołaz 1-4 (Panas)
Tęcza Bełżyce 0-3
BKS Bogucin 2-1 (Kozłowski, Staniewicz)
Kadet Lisów 6-1 (2x Kozłowski, Staniewicz, Sieklicki, samobójcza)
GLKS Michów

W Michowie w przerwie zimowej niewiele się zmieniło, a kadra zespołu na wiosnę poserzy się najprawdopodobniej jedynie o Artura Kuśmirka, który ostatnio występował w drużynie LKS Kamionka.

To doświadczony pomocnik. Myślę, że będzie graczem podstawowego składu. Rozglądaliśmy się również za innymi zawodnikami z naszego regionu, ale ciężko było nam znaleźć odpowiedniego gracza, który wzmocniłby naszą drużynę - mówi Łukasz Iwanek, trener GLKS Michów.

DołączylPrzybyli: Artur Kuśmirek (LKS Kamionka)
OdszedłOdeszli: -

Sparingi:

Garbarnia Kurów 2-3 (Zaworski, samobójcza)
GKS Niemce 1-7 (Żeleźnik)
LKS Skrobów 0-3
GKS Niedźwiada 6-2 (2x Rzetelski, Grenda M, Patrzylas, Kulik, samobójcza)
Lewart Lubartów (jr) 2-2 (Rzetelski, samobójcza)
Zawisza Garbów

DołączylPrzybyli: Mateusz Bernat (wznowił treningi), Łukasz Marciniak (wznowił treningi), Patryk Prażmo (wznowił treningi), Marcin Wiecheć (wznowił treningi), Patryk Małasiewicz (Wisła Józefów).
OdszedłOdeszli: Paweł Dąbrowski (względy zawodowe), Paweł Sułek (względy zawodowe).

Sparingi:

KS Góra Puławska 2-6 (2x Madejski)
Drzewce 3-1 (Madejski, P.Plecha, Małasiewicz)
Błękitni Dys 2-1 (Rzeźnik, M. Kanadys)
KS Ciecierzyn 1-1 (Durakiewicz)
Drzewce 3-1 (3x Bernat)
Legion Tomaszowice 2-2 (Skowronek, P.Plecha)
Wawel Wąwolnica 7-5 (4x Gałązkiewicz, Madejski, Staniak, Janczyk)
Garbarnia Kurów 2-3 (Bernat, Staniak)

Kadet Lisów

Beniaminka A klasy opuściło aż 5 zawodników - Kusyk, Malesa i Tomasiak trafili do zespołu juniorów Lewartu Lubartów, Skowron został wypożyczony do Skrobowa, natomiast Dybała nie był w stanie połączyć studiów w Krakowie z grą w barwach Kadeta. Do zespołu dołączył natomiast Konrad Krzyżanowski, mogący występować w linii pomocy lub jako boczny obrońca - zawodnik Lewartu Lubartów, który ostatnią rundę spędził w LKS Kamionka, Sebastian Koziej - środkowy obrońca, mający za sobą występy w Pogoni 07 Lubartów i LKS Skrobów oraz środkowy obrońca Pogoni 07 - Radosław Jankowski.

5 odchodzi, 3 przychodzi. Cóż, takie jest życie. Chłopcy chcą spróbować swoich sił w IV lidze, więc nie mogliśmy ich zmusić do zostania w klubie. Po meczach sparingowych mam mieszane odczucia, ale myśle, że z czasem będziemy pnąć się w górę. Rozmawiamy jeszcze z jednym zawodnikiem, ale na razie musimy to utrzymać w tajemnicy. Jak się uda, to będzie super - mówi Krzysztof Skomra, trener Kadeta Lisów.

DołączylPrzybyli: Krzyżanowski (LKS Kamionka), Jankowski (Pogoń 07 Perła Lubartów Rokitno), Koziej, Wołowik? (bez klubu)
OdszedłOdeszli: Kusyk, Malesa, Tomiasiak (Lewart Lubartów juniorzy), Skowron (LKS Skrobów), Dybała (studia w Krakowie)

Sparingi:

GKS Niedźwiada 3-2 (Oleksiński, Świniarski, Madejski)
GKS Niemce 0-4
Bronowice Lublin 4-4 (3x Krupa, Zawodnik testowany)
LKS Kamionka 2-2 (Krupa, Krojec)
Pogoń 07 Perła 3-3 (2x Krojec, Krzyżanowski)
GKS Abramów 1-6 (Krupa)

Źródło: własne/Wspólnota Lubartowska